Merklín  .......  25. 03. 2023———   ZÁVODY (2023)   ——————   Motul MX Racing   ———

Popis

Tradiční začátek v Merklíně.

Shrnutí

Za studeného a deštivého počasí se do Merklína sjel krásný počet 160 jezdců.
Za AMK Zalány startoval Michal Přibyl v kategorii Veterán 50+. Michal dojel na jedenáctém místě.Vzhledem k množství a kvalitě jezdců, velice pěkné místo.
 
MOTUL MX RACING zahájil v Merklíně.
 
Tuto sobotu 25.3. se odjel v Merklíně zahajovací závod letošního seriálu Přeborů Středních Čech v motokrosu Motul MX Racing za účasti 160 ti jezdců.
 
Počasí bylo sice chladné, ale pořadatelům i účastníkům závodu přálo, neboť v pátek večer dobře připravenou trať správně nakropil asi hodinový vydatný déšť, který hasičům ulehčil práci s kropením a trať druhý den vydržela až do druhých rozjížděk bezprašná. O minimální prach v druhých jízdách se zase postaralo větrné počasí. Trochu zklamáním byla velmi malá účast ve třídě MX1, kde přijelo pouhých 13 jezdců. Proto se vedení seriálu rozhodlo do odpoledního závodu spojit třídy MX1 a MX2 do společných rozjížděk a na start se postavilo 34 jezdců a tím závody dostali patřičnou dramatičnost, protože v soubojích na špici mezi jezdci MX1 Rudou Weschtou, Frantou Smolou, Jakubem Menclem a Martinem Haringerem se neztratili ani jezdci třídy MX2 Rakouský jezdec Maximilian Hartl, Václav Janout, Jaroslav Strnad a Allan Neubauer a divák se měl opravdu na co koukat. V těchto třídách o své poháry bojují letos nově také jezdci s takzvanou Registrací klubu ( Středních Čech, Jižních Čech a VVL) dříve to byla licence B, kteří jsou hodnoceni zvlášť od jezdců s licencemi a budou i zvlášť vyhodnoceni na konci seriálu. I ve třídách Hobby a Veterán bylo co k vidění i když se u některých jezdců projevila ještě malá tréninková příprava po zimní pauze. Všechny výsledky naleznete zde na www.motulcup.cz a www.mifamoto.cz
 
Další závod seriálu je naplánován na 15.4. na pěkné trati u osvědčeného pořadatele v Západočeských Kříši u Břas, kam jste tímto srdečně zváni.
 
 
Za Motokros Klub Střední Čechy
 
M. Bureš
1971 ....... 2019 ....... 2024 © amkzalany.cz
webdesign | websystem | KAO.cz