Novinky

Šestý závod seriálu - Pacov  25.08.2024

Šestý závod seriálu - Pacov 25.08.2024

Na šestý závod seriálu ŠAC se po dlouhé pauze sjelo 257 motorek, vydáno "krabiček". Časomíra udává kolem 270 jezdců, protože 13 jezdců startovalo ve dvou kategoriích.
Trať byla perfektně připravena, tak jak to pacovští umějí. Já je osobně uznávám, protože na přípravu trati věnují stejnou péči jedeli se republikový mistrák nebo amatérský závod. Pánové klobouček.
Závod probíhal podle harmonogramu až do doby kdy došlo k vážnému zranění, ke kterému musel být povolán záchranářský vrtulník. Vzhledem k tomu došlo zhruba k hodinovému zdržení. Proto jsem musel  program prvních jízd zkrátit o tři rozjížďky. Do konce závodu potom probíhalo vše bez problémů, takže jsme končili závod s deseti minutovým zpožděním.
Výborná zpráva. Tomáš jde zítra (30.08.2024)z nemocnice domu. Mluvil jsem s ním je v pohodě.

Pár slov k jednotlivím  třídám:
Nejmladších jezdců do třídy 65ccm se přihlásilo jen 6. V této třídě zvítězil Dobisz Emil z Polska.

Třída 85ccm. Zde se přihlásílo 14 jezdců a bylo vidět  že většina kluků svůj stroj ovládá perfektně
Zvítězil Ondřej Ludvík ze Židlochovic. Z našich známých startovali tři kluci z Bělčic a AMK Zalány reprezentoval Jiří Černý

Třída AMA 125 2T. Na start se postavilo celkem 23 jezdců z toho 3 ženy. Nejlepší z žen byla Sára Mikotová z Chyšek.
Této třídě kraloval Martin Kaiseršot z MS Kluky, 5 vteřin na druhého jezdce. O další pořadí se tvrdě bojovalo. Rozdíl mezi druhým a pátým bylo pouhých 5 vteřin.Škoda, že jsem musel první jízdu zrušit, protože by bylo na co  koukat.

AMA 250 . Plný rošt. První místo Jakub Páral MS Kluky. První tři jezdci se vešli do 3 vteřin. Valice rychlá třída. I u této třídy jsem musel jednu jízdu zrušit. V této třídě reprezentoval AMK Zalány  Pavel Vítek junior.

AMA 450: Opět plný rošt 43 jezdců. Velice rychlá třída, kde si jezdci nedarují ani metr trati. Zvítězil Jakub Šimák z Votic.

Kategorie ČZ je složena ze tří tříd ČZ 40+, 50+,60+ celem startovalo 20 jezdců.
                 ČZ 40+. 11 jezdců zvítězil Jan Likler Motosport Chýnov.
                 ČZ 50+. 6 jezdců zvítězil Petr Fogl Soeed moto Soběslav.
                 ČZ 60+. 3 jezdci zvítězil  Petr Fyrbach Českobudějovický team.

Kategorie MX2 a Open.
Tyto dvě kategorie startují společně, celkem 28 jezdců.V průběhu letošního ročníku zatím nejpočetnější a nejkvalitnější zastoupení.
                MX2 na start se postavilo 9 jezdců, zvítězil Jakub Klár N2P Stařeč.
                Open na start se postavilo 19 jezdců, zvítězil Ruda Plch  Husqvarna Promoto Netřebice

Kategorie  Veterán 40+ a 60+ startují společně, celkem 47 jezdců.
                   Veterán 40+ 27 jezdců, zvítězil Zdeněk Blábolil Husqvarna Promoto. V této třídě startoval za AMK Zalány Petr Stieber.
                   Veterán 60+ 20 jezdců, zvítězil Miloš Neužil z Hradištska

Kategorie Veterán 50+  25 jezdců, zvítězil Roman Skalka z Dobřichovic.
 Tady AMK Zalány startovali tři zástupci. Přibyl Michal, Buchar Jaroslav a Voříšek Jan.

Děkuji touto cestou dvěma fotografkám za krásná alba.
Zvu všechny na 08.09.2024 do Zalán na další podnik Šumavského Amatér Cupu.