Loket nad Ohří  .......  31. 03. 2019———   ZÁVODY (2019)   ——————   MMČR (motokros - ženy)   ———

Popis

Ženy asolvovali svůj první závod v Lokti .

Shrnutí

Ženy
I závodnice byly po zimě natěšené na první letošní závod. Ve startovním poli chyběla loňská absolutní vítězka Němka Steffi Laierová, tak jsme byli zvědaví, kdo se ujme vedení letos. Kvalifikaci vyhrála Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team), po startu první rozjížďky se ovšem vedení ujala Tereza Hromková (HT Group Racing Team). Ale jenom na tři zatáčky, kde ji Vítková překonala a už nepustila před sebe. Jezdila s poměrně velkým náskokem, který v cíli narostl až na 20 vteřin. Hromková se ale na druhé pozici neudržela, vystřídala ji Barbora Laňková (Orion Racing Team), která si tak konečně spravila chuť po loňské smolné sezoně. Třetí jezdila Tereza Hromková, čtvrtá Marika Mlýnková. Páté místo si pro sebe držela Sarah Shnelzer (Motosport Chýnov), šestá byla Viktorie Kellerová.
Také druhé rozjížďky žen se zmocnila Kristýna Vítková. Sice jí holeshot asi o milimetr ukradla Tereza Hromková, v dalších metrech byla na první pozici už Vítková, následovaná Barborou Laňkovou, Hromková jezdila třetí. V prvních několika kolech jely Vítková s Laňkovou velmi těsně za sebou a Laňková navíc zajížděla rychlejší kola, než její mladší soupeřka. Po chvíli ale začala ztrácet a Vítková už jenom udržovala první pozici s pohodlným náskokem. I mezi druhou Laňkovou a třetí Hromkovou se vytvořila větší díra. Druhá ani třetí závodnice se svým výsledkem v cíli ale nebyly spokojené, tak uvidíme, jaké bude pořadí v dalším závodě v Pacově.
Celkově Ženy: 1. Vítková, 2. Laňková, 3. Hromková