Historie klubu AMK Zalány

První závody, které se uskutečnily na Rožmitálsku byly závody na „Planém vrchu“ v Zalánech v roce 1970, kam byli přizváni i nadšenci ze Strýčkov.
Nejen motokrosový sport se stal hlavní činností sportovců ze Zalán a Rožmitálska. V roce 1974 se uskutečnil první závod motokár v ulicích města Rožmitál a opakoval se každoročně až do roku 1991.

Na konci téhož roku se uskutečnilo jednání okr. Výboru Svazarmu, byl ustanoven přípravný výbor, v roce 1971 založena ZO Svazarmu
Rok 1991 se stal počátkem další etapy motoristického sportu na Rožmitálsku. Se vznikem Automotoklubu ČR, vznikla i nová organizace AMK Zalány a v roce 2001 uspořádala jubilejní 20. motokros.
Do čela AMK Zalány byl zvolen nový výbor. Členové výboru jsou pánové Václav Braun ,Oldřich Kolář , Pavel Vítek , Jiří Blažek a Martin Novák . Novým předsedou byl zvolen pan Oldřich Kolář.
1971 ....... 2019 © amkzalany.cz
webdesign | websystem | KAO.cz