Aktuality z 256. zasedání Prezídia Autoklubu ČR

Volba nového viceprezidenta pro automobilový sport, člena Prezídia a rozšíření ACCR Czech Talent Teamu o nové reprezentanty Autoklubu ČR. To jsou hlavní body 256. zasedání Prezídia Autoklubu České republiky, které se uskutečnilo v úterý 16. července 2019.

V úvodu prezident Autoklubu Jan Šťovíček hovořil o vývoji situace v oblasti dotací a legislativy, zejména komentoval vznik Národní agentury pro sport. Dále informoval o akcích Autoklubu v minulém čtvrtletí. „Daří se nám budovat značku Autoklubu a klubového domu jako motoristické adresy číslo jedna v České republice. Na květnovém srazu a výstavě historických vozidel před klubovým domem byla za poslední roky rekordní účast vystavovatelů i nebývale vysoký počet diváků,“ uvedl Jan Šťovíček. V červnu se pak Opletalova ulice stala po bezmála devadesáti letech startovním depem legendárního závodu 1000 mil československých. „Podařilo se nám to zařídit a ten úžasný pohled, stejný jako ve třicátých letech, stál za to. Pro účastníky i diváky to byl mimořádný zážitek,“ popsal Jan Šťovíček.

Prezident na základě pověření z minulého zasedání připravil návrh na kooptaci Prezídia do plného stavu a představil Jiřího Valentu, kandidáta na viceprezidenta pro automobilový sport, a Petra Pospíšila na člena Prezídia. Oba navrhovaní byli jednomyslně schváleni.

ACCR Czech Talent Team byl doplněn o další naděje. Autoklub ČR podpoří jedenáctiletého motokrosaře Vítězslava Marka, čerstvého juniorského mistra světa v kategorii 65cc. Za autokros se členy týmu talentů Autoklubu stanou Petr Nikodém a Jakub Novotný, v kategorii rallykros pak Tomáš Krejčík.

O průběhu sportovní sezony hovořil viceprezident pro motocyklový sport Petr Moravec. František Čečil zmínil akce z oblasti zájmové činnosti, informace o Národním svazu karavanistů doplnil Vladimír Chomát, předseda Asociace caravan clubů AČR. O projektech na poli obecného motorismu podal zprávu Libor Budina, manažer Road Safety Autoklubu ČR. Letos probíhá za velkého zájmu druhý ročník kurzů pro řidiče nad 65 let Jedu s dobou, naopak poprvé se letos představil pilotní projekt pro děti do 6 let Jedu poprvé. Autoklub ČR letos před hlavní sezónu připravil pro motoristy novou sekci na svém webu – Vozidlem do zahraničí s důležitými informacemi pro ty, kteří míří po vlastní ose na dovolenou.

Zástupci Autoklubu se v červenci účastnili kongresu FIM Europe v Záhřebu. Příští kongres evropské motocyklové federace bude hostit Praha. „Na kongresu jsme zanechali výraznou stopu, ukazujeme, že jsme silnou federací. Posilujeme pozice v jednotlivých komisích a věřím, že příští rok v Praze využijeme příležitost k navázání ještě lepších vztahů,“ shrnul Jan Šťovíček.

Prezídium v závěrečné diskuzi schválilo podání návrhu Mezinárodní automobilové federaci FIA ocenit jako významnou osobnost in memoriam Elišku Junkovou.

Příští zasedání Prezídia Autoklubu ČR se bude konat 17. září 2019.

Představujeme nové členy Prezídia Autoklubu ČR

Jiří Valenta: Co nejvíce pomáhat automobilovému sportu

Prezídiem Autoklubu ČR jednohlasně zvolený nový viceprezident pro automobilový sport Jiří Valenta je od roku 1997 členem Pošumavského auto moto klubu v AČR, v roce 2014 byl zvolen jeho předsedou. Od začátku se podílel přípravě a pořádání rally v Klatovech. V letech 1999 – 2003 působil jako vedoucí bezpečnosti rychlostních zkoušek , poté byl čtyři roky hlavním činovníkem pro bezpečnost a od roku 2009 je ředitelem Rallye Šumava a Historic Vltava Rallye. Členem sportovní komise rally Autoklubu ČR je od roku 2014, od letoška jí předsedá a zastupuje rally ve Výkonném výboru automobilového sportu Autoklubu ČR. „Mám za sebou organizační minulost a zkušenost s vedením klubu. Člověk se ale pořád učí, funkci viceprezidenta beru jako můj další krok v automobilovém sportu,“ říká Jiří Valenta.

S jakým záměrem přicházíte do pozice viceprezidenta?

Baví mě automobilový sport a budu se snažit mu co nejvíce pomáhat. Chci navázat na práci mého předchůdce Standy Kafky a pokračovat v tom, co zavedl. Ať už se týče například bezpečnosti, vztahu k jezdcům, nebo komunikaci s příznivci.

Hodláte něco měnit?

Rozhodně se necítím být odborníkem na všechno, mou doménou je hlavně rally, vyzkoušel jsem si vrchy. Samozřejmě chápu jiné disciplíny, ale od toho tady máme výkonný výbor, jednotlivé sportovní komise, které si mají disciplíny řídit. A taková je moje představa. Spolupracovat s předsedy komisí a řešit automobilový sport všeobecně. Rozhodně nemám v úmyslu zasahovat do jednotlivých organizačních nebo sportovních záležitostí.

Takže taková koordinátorská funkce?

Koordinátorská, manažerská, to je jedno, jak to nazveme. Každého předsedu komise beru jako odborníka, člověka znalého situace, problematiky, a s nimi chci jednat a řešit jednotlivé záležitosti.

Petr Pospíšil: V první řadě jsem hrdý člen Autoklubu

Novým členem Prezídia Autoklubu ČR byl jednomyslně zvolen Petr Pospíšil, předseda výkonného výboru Komise kartingu. V letech 1980 – 1992 byl aktivním motokárovým jezdcem, od roku 2014 řídí karting a zároveň působí jako technický komisař. Je členem Výkonného výboru automobilového sportu Autoklubu ČR.

Jak vznikla vaše nominace?

Byl jsem osloven prezidentem Autoklubu Janem Šťovíčkem, abych v Prezídiu zastupoval motokárový sport. Této důvěry si vážím a rád jsem tuto nabídku přijal.

S jakou představou přicházíte do funkce člena Prezídia Autoklubu ČR?

Určitě budu zastupovat zájmy kartingu, ale především jdu do toho s tím, že Prezídium hájí hlavně zájmy Autoklubu. A já se v první řadě cítím jako člen Autoklubu a jsem na to hrdý.

 

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course
download lenevo firmware
Download WordPress Themes Free

Sdílet