PETR MORAVEC VICEPREZIDENTEM MACEC!

Ve dnech 22. – 24. února 2019 se v Praze konalo valné shromáždění Motocyklové asociace zemí střední Evropy (Motorcycle Association of Central European Countries – MACEC). Vrcholné setkání národních federací ze střední a východní Evropy hostil Autoklub ČR. Delegáti se shodli na prohlubování vzájemné spolupráce, jehož cílem je rozvoj motocyklového sportu, ale i podpora cestovního ruchu, vzájemných kontaktů a společných pozic v rámci dalších mezinárodních organizací.

Účastníky přivítal v klubovém domě prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček: „Jsem rád, že jste přijeli právě v těchto dnech, kdy si připomínáme 115. výročí založení, ustavující valná hromada Českého klubu motocyklistů proběhla 21. února 1904. Zároveň v březnu oslavíme 90 let tohoto krásného klubového domu, ve kterém jsme se sešli.“ Jan Šťovíček z pozice člena představenstva FIM delegáty pozdravil také jménem prezidenta Mezinárodní motocyklové federace Jorgeho Viegase, s jehož pověřením vedení světové federace zastupoval. Za FIM Europe se pak valného shromáždění středoevropské asociace účastnil Martin de Graaff, první viceprezident.

Valné shromáždění MACEC schválilo zprávu za uplynulé období a plán na rok 2019, včetně seriálů závodů. Delegáti také volili nové vedení, jedním z viceprezidentů MACEC se stal Petr Moravec, viceprezident Autoklubu ČR pro motocyklový sport. „Pro nás je to obrovský úspěch a ocenění. Členy MACEC jsme se stali vloni, už letos jsme pořádali vrcholné zasedání federace a kandidát Autoklubu byl zvolen do nejužšího vedení,“ pochvaloval si Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. „Do kalendáře MACEC byly už v předešlých letech zařazeny naše plochodrážní závody. Po ploché dráze se do soutěží v roce 2018 zapojili další naši jezdci a motokrosaři dokonce vyhráli v Gdaňsku soutěž družstev. V letošním roce už budeme závodit ve všech kategoriích. Tyto závody s rovnocennými zahraničními soupeři budou pro mnoho mladých jezdců dobrou zkušeností na cestě do závodů mistrovství světa a Evropy,“ přiblížil Petr Moravec.

MACEC založily v roce 2003 federace Polska, Slovenska a Ukrajiny. V průběhu dalších let se dalšími členy staly federace Běloruska, Rumunska, Moldavska a Litvy. V minulém roce se připojil Autoklub České republiky.

Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download
download lenevo firmware
Download Nulled WordPress Themes

Sdílet