Opatov  .......  23. 06. 2019———   ZÁVODY (2019)   ——————   MMČR (motokros - ženy)   ———

Popis

Ženy
Tady to byla opravdová jízda opět na čele závodního pole. Závody v Opatově ženám komplikovala hodně náročná trať, ale všechny ji zvládly bravurně. Nejlépe Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team). Po startu první jízdy se do vedení jako už tradičně dostala právě ona a po suverénně vyhrané kvalifikaci všichni očekávali její jistou výhru. Ovšem velmi brzy se na ni nalepila druhá Barbora Laňková (Orion Racing Team), chvíli obě jezdily kolo na kolo, Laňková měla dokonce lepší časy. Dlouho ale takové tempo nevydržela a jakoby se vysílila při stíhací jízdě. Pořád se Vítkové držela, ale měla větší odstup. Obě ovšem nasadily obrovskou rychlost a hodně poodjely třetí Marice Mlýnkové. Čtvrtá jezdila Celine Abel (Motosport Chýnov v AČR), pátá Sarah Schnelzer (Motosport Chýnov v AČR), za ní Kristýna Tomišková (Team motokrosová škola), sedmá Kristýna Řeřichová, která měla jeden pád.
Start druhé rozjížďky vypadal úplně jinak, než ten první. Prvenství se po startu ujala Marika Mlýnková, která v první jízdě spíš zaostávala. Za ní jela Kristýna Vítková, Kristýna Tomišková a čtvrtá Barbora Laňková. Vítková měla s Mlýnkovou dost práce, jednou se při předjížděcí manévru dostaly i do kontaktu, ale předjela ji a chvíli po ní i Laňková. A začalo zase to, jako v první jízdě. Laňková začala na domácí trati svého týmu tlačit na vedoucí závodnici. V jednu chvíli možná byla i o pár centimetrů před ní. Ovšem Kristýna Vítková si své další vítězství nenechala vzít. Vyhrála a dál pokračuje seriál bez ztráty bodu s červenou tabulkou. Barbora Laňková dojela druhá a třetí opět Marika Mlýnková. Pořadí i na dalších pozicích bylo jako přes kopírák – čtvrtá Celine Abel, pátá Sarah Schnelzer, šestá Kristýna Tomišková.