KRYŠTOF KOUBLE A JAROSLAV VANÍČEK POSÍLÍ ACCR CZECH TALENT TEAM

Novým členem ACCR Czech Talent Teamu se stává endurový jezdec Kryštof Kouble a mladý plochodrážník Jaroslav Vaníček. Tým českých talentů se tak rozrůstá o dva nové závodníky s velmi slibnou budoucností.

Kryštof Kouble začínal už v sedmi letech, o tři roky později odjel první hobby závod v motokrosu. V roce 2015 získal titul Mistra ČR ve třídě MX 125 2t, ale o rok později se zranil a s motokrosem skončil. Od té doby se věnuje klasickým soutěžím. V roce 2017 startoval poprvé v domácím šampionátu v Enduru a Endurosprintu. Díky skvělým výsledkům byl zařazen do české endurové reprezentace a ještě ten samý rok se zúčastnil mistrovství Evropy v Portugalsku, kde dokázal vybojovat 3. místo ve třídě E1. Evropský šampionát zakončil titulem Vicemistra Evropy ve třídě E1 junior a třetím místem v poháru družstev společně s Romančíkem a Hádkem.

V loňské sezóně poprvé startoval na Mistrovství světa Enduro GP. Velký sen se mu splnil v italském městě Edolo, kde obsadil bronzovou pozici ve třídě Junior 2. Po dlouhé době stál na stupních vítězů český reprezentant. V Mistrovství Evropy získal 3. místo v nejsilnější třídě E2/3 junior a 2. místo v poháru družstev (společně s Romančíkem, Markvartem a Hádkem). Ve stejném složení bojovali naši reprezentanti na prestižní Šestidenní motocyklové soutěži v Chile. Kryštof se díky svým výsledkům a nadání stal členem Dukly Praha a navázal na tradici endurových jezdců, kteří byli v tomto oddíle odchováni.

„Dostat se do ACCR Czech Talent Teamu je pro mě něco výjimečného a velká motivace do letošní sezóny. Díky tomuto projektu pro mladé jezdce se mi plní velký sen odjet kompletní seriál Mistrovství světa.  Rád bych při světových soutěžích nasbíral co nejvíce zkušeností a hlavně bodů. Kromě Enduro GP se letos zúčastním také celého evropského šampionátu endura, ve kterém bych chtěl získat titul mistra. Děkuji mnohokrát Autoklubu ČR za tuto velkou příležitost a stejně tak řediteli Dukly Praha, panu plukovníkovi Priščákovi, že jsem se mohl stát členem tohoto skvělého klubu. Velké poděkování patří také mému manažerovi a hlavně najížďákovi Jirkovi Pošíkovi, který mě doprovází na všech soutěžích a předává mi své letité zkušenosti,“ komentuje své nové angažmá Kryštof Kouble.

Zatím nejmladším členem ACCR Czech Talent Teamu se stává plochodrážní jezdec a rytíř motocyklového sportu Jaroslav Vaníček. Tomu se v loňské sezóně velmi dařilo a vyhrál takřka vše, co bylo možné. Mladý člen AK Markéta navzdory své krátké závodnické kariéře už mnohokrát ukázal svou odhodlanost a velké nadání. Plochodrážní sport ho okouzlil a už rok po svém debutu se dočkal prvního pódiového umístění.

Začal pochopitelně na krátké dráze, ale brzy vyzkoušel i dlouhý ovál. Trenér Zdeněk Schneiderwind může být na svého chráněnce právem hrdý. Kromě domácího juniorského titulu Mistra na krátké i dlouhé dráze dokázal Jaroslav Vaníček pokořit všechny své evropské i světové soupeře. Zisk evropského titulu v roce 2018 korunoval začátkem září ve francouzském Morizes, kde porazil reprezentanty Německa, Francie, Anglie, Slovinska a dalších zemí, vybojoval zlatou medaili FIM a stal se tak Mistrem světa v kategorii do 125 ccm. Na slavnostním vyhlášení motocyklových disciplín sezóny 2018 byl prezidentem AČR – Janem Šťovíčkem pasován na Rytíře motocyklového sportu.

„Mám velkou radost, že budu patřit do Czech Talent Teamu, i když tam budu nejmladší. Už se připravuji na novou sezónu, před pár dny jsem se vrátil z tréninku v Chorvatsku a koncem března pojedu první závody na pražské Markétě. Letošní rok bude asi hodně náročný, pojedu na stopětadvacítce a také na dvěstěpadesátce. Chtěl bych obhájit všechny loňské tituly,“ prozradil své plány rytíř motocyklového sportu Jaroslav Vaníček.

„Čeští jezdci endura a ploché dráhy patřili vždy ke světové špičce. Kryštof i Jaroslav tak mají na co navazovat a svými dosavadními výkony oba ukazují, že právem patří do našeho ACCR Czech Talent Teamu. Věřím, že mají před sebou úspěšnou kariéru a budou nás dobře reprezentovat. Mám radost, že se ACCR Czech Talent Team tak slibně rozrůstá,“ sděluje prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

 

 

Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course
download mobile firmware
Download WordPress Themes

Sdílet